חיפוש באתר
 

חדשות


 
מועדון לקוחות למחזיקי
כרטיס חבר ההתאחדות
 
 


  


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 
 

 


 
 

התנהלות מול ספקים ונותני שירות
 

עו"ד מלי מויאל-אילוזלאחר שהחלטתם על אופן ההתאגדות המשפטית לפתיחת העסק שלכם לפניכם מס' נקודות חשובות ליישום התנהלות מול ספקים ונותני שירות בהיבט המשפטי/ כתבה שניה בסדרה
ראשית, בבואנו להתקשר מול ספק או נותן שירות ניתן להתבסס על התקשרות בעל-פה אך התנהלות כזו אינה מומלצת בלשון המעטה מאחר ומטבע הדברים ישנם עיכובים ו/או איחורים בהספקת סחורה או קיום התחייבות כזו או אחרת. אנו חייבים לעגן את אותם ההסכמות אליהם הגענו מול ספק השירות בכתב וזאת במקרה של הפרת התחייבות כלפיכם.
עצם ההתקשרות בכתב שומרת על הסדר הטוב ומבטיחה לנו כי במקרה חלילה של הפרה כאמור אנו נכנסים וחוסים תחת חוק החוזים – "תרופות" בשל הפרת חוזה אשר לעיתים אף יהיה ניתן לבטל את הסכם ההתקשרות בגין אותה ההפרה בהתאם לנסיבות המקרה ובהתאם לתנאים המנויים בחוק וכל אלה מבלי לגרוע מפיצוי כספי שיכול שיגיע לנו במקרה של הפרה או סיכול ההתחייבות או גרימת נזק בשל אותה ההפרה לגופו של עניין.
לפיכך חשוב מאוד כי ההסכם ישקף את ההסכמות אליהם הגענו אשר יהיו שרירות לכל חיי תקופת ההתקשרות. כך למשל עליכם לדעת בדיוק מה תקבלו מהספק – מהות השירות ובכפוף לאיזו תמורה-עלויות, אופן התשלום, מהם לוחות הזמנים להספקת המוצר או השירות. במקרים רלבנטיים האם אותו השירות ניתן על-ידי מי שהתקשרתי מולו או על-ידי מי מטעמו וכיוצא באלה.
מועד אספקת השירות ו/או המוצר מהווה חלק בלתי נפרד מההסכם ויש לקבוע כללי אצבע לפיהם ננסה למנוע איחורים בהספקתו ובמידה ובכל זאת מתממש למה אנחנו זכאים מכוח השיהוי בהספקתו. חשוב לשים לב כי ברגע שמדבור באיחור באספקת מוצר מתוך המלאי או חלק מההתנהלות השוטפת של העסק הרי כי ישנו חשש לפגיעה ממשית בעסק ומכאן חשוב לשים לכך לב ולציין זאת באופן מפורש בהסכם ההתקשרות.מול מי מתקשרים?
בבואנו להתקשר מול ספק ו/או נותן שירות חשוב לקחת בחשבון מול איזו ישות אנו מתקשרים.
במאמר הראשון שפורסם במסגרת הסדרה דנו באופן ההתאגדות המשפטית לפתיחת העסק שלכם ועל היתרונות והחסרונות לכל אופן התאגדות הן במישור הכלכלי והן במישור המשפטי של כל אחד מאותן הצורות. אותם הכללים חלים גם במקרה זה ואמורים לעמוד לנגד עיננו בבואנו להתקשר מול הספק. נעמוד על ההבדלים בקצרה וננסה להבחין בהבדלים בין השניים:
במקרה והספק הינו מאוגד בחברה בערבון מוגבל (או כל גוף "משפטי" אחר) – גם אם הבעלים (כלומר, בעלי המניות) מוכרים את המניות לגורם אחר החברה כגוף משפטי עומדת בעינה. במצד כזה  אין שום בעיה מבחינת ההסכם וכל ההתחייבויות (של כל הצדדים) תקפות. יחד עם זאת במקרה של הפרה ו/או אי מימוש או קיום התחייבות הרי כי ניתן יהיה לתבוע בדין את הישות המשפטית מולה התקשרתי ולאו דווקא הספק (הבעלים עצמו) אשר נחשב לעיתים כמי שפעל בשם החברה ומטעמה. ולכן אין אני – הניזוק לצורך העניין יכול להיפרע ממנו באופן אישי אלא אל מול הישות המשפטית מולה התקשרתי  יש לכך השלכות משפטיות רבות. במקרים חריגים ובנסיבות מסוימות ניתן בכל זאת לתבוע את בעל המניות באופן אישי
 


במקרה והספק הינו אדם פרטי (עוסק מורשה) – ההתחייבות הינה אישית ועליו חלות כל ההתחייבויות באופן אישי מה גם שבהקשרנו במידה והספק מעביר פעילותו לאחר אזיי התחייבותו כלפינו פוקעת ואינו מחייב בהכרח את מי שנכנס בנעליו.
חשוב לזכור כי ניהול עסק לא מסתיים בהסכם התקשרות מול ספק, ממצה ככל שיהיה, כפי שדנו בו במסגרת מאמר זה, אלא בחובו, אך לא רק, הליכים של גבית תשלומים, ניהול תקציב מדויק הלוקח בחשבון גם ימים קשים, נקיטת פעילות במקרה של שיקים חוזרים, עריכת הסכמי עבודה מול שכירים המעגן בחובו כל ההסדרים החלים מכוח החוק וההסכמים הקיבוציים החלים, התנהלות מוסדית מול מוסדות וגופים ציבוריים בהקשרים חוזיים לדוגמא הגשת מכרזים, לעיתים מדובר בפעולות מורכבות אשר עלויות הטיפול המשפטי יכולות להגיע לסכומים גבוהים. ההמלצה בהקשר זה הינה לשכור שירות עורך דין מנוסה ובקיא בנושאים אלו על בסיס קבוע אשר ילווה ויבטיח התנהלות תקינה ויעילה במחיר נוח בכדי למנוע חיובים כספיים שניתן יהיה להימנע מהם.
 
האמור במאמר זה מיועד למתן מידע כללי בלבד ואינו מהווה מתן חוות דעת ו/או ייעוץ מקצועי ו/או משפטי ולפני הסתמכות על המידע במאמר זה יש להיוועץ בעורך דין.

לייעוץ ראשוני בלבד ללא עלות ניתן לפנות לכתובת המייל malimoyyal@gmail.com
או לפקס מס' 15389155899.
רעיונות לנושאים הבאים ו/או משובים יתקבלו בברכה.


שלכם,
מלי מויאל-אילוז, עו"ד
מלי מויאל-אילוז ושות' משרד עורכי דין 
 מדורים נוספים:

פתיחת עסק משלכם - כך תעשו זאת נכון

פתיחת עסק משלכם - כך תעשו זאת נכון - חלק ב

הצעות עבודה אחרונות
דרושים טבחים
  מידע נוסף
   
דרוש קונדיטור
  מידע נוסף
   
דרושים טבחים
  מידע נוסף
   
דרושים טבחים
  מידע נוסף
   
דרוש אופה
  מידע נוסף
   
דרוש טבח
  מידע נוסף
   
דרוש שף
  מידע נוסף
   
דרוש שף קונדיטור
  מידע נוסף
   
דרושים קונדיטורים
  מידע נוסף
   
דרושים עובדי מטבח
  מידע נוסף
   
דרוש סושי מן
  מידע נוסף
   
דרושים טבחים
  מידע נוסף
   
דרושים סו שפים, טבחים
  מידע נוסף
   
דרוש סו שף
  מידע נוסף
   
דרושים טבחים
  מידע נוסף
   
קונדיטורים ועובדי מטבח
  מידע נוסף
   
דרוש אופה
  מידע נוסף
   
דרוש שף / שפית
  מידע נוסף
   
דרוש טבח
  מידע נוסף
   
דרושים טבחים וקונדיטורים
  מידע נוסף
   
סו שף
  מידע נוסף
   
קונדיטור /ת
  מידע נוסף
   
קונדיטור /ת
  מידע נוסף
   
אחראי\ת מטבח קר
  מידע נוסף
   
סו שף
  מידע נוסף
   
קונדיטור/ית
  מידע נוסף
   
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 
 
Bookmark and Share
 


 
מועדון לקוחות למחזיקי
כרטיס חבר ההתאחדות
 
  


 


 

 


 


  


 


 


   


 


 


  


 


 
 
כל הזכויות שמורות © ICPA  התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל    I    טלפון: 08-6227876    icpa.israel@gmail.com    I

לייבסיטי - בניית אתרים